Kongres Biogazu po raz czwarty

Kongres Biogazu to jedno z największych spotkań krajowego sektora biogazowego. Z roku na rok coraz większa liczba gości konferencji to również uczestnicy z zagranicy. Jak informują organizatorzy podczas tegorocznej edycji spodziewanych jest ok. 160 uczestników. Wśród nich są także przedstawiciele zagranicznych firm zainteresowanych polskim sektorem biogazowym. 

Kongres Biogazu swoim patronatem honorowym objęło Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, a także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

IV Kongres Biogazu

Kongres Biogazu 2019 jest podsumowaniem wszystkich zmian w sektorze biogazowym, jakie miały miejsce od ostatniego spotkania branży w grudniu 2018 r. Program wydarzenia obejmuje zagadnienia regulacji prawnych warunkujących rozwój biogazowni takich jak: systemy wsparcia dla producentów biogazu, premia kogeneracyjna, ustawa o nawozach i nawożeniu czy ustawa odpadowa ale także tematy istotne z punktu widzenia właściciela już działającej instalacji. Jak optymalizować produkcję biogazu, jak dobrać agregat kogeneracyjny do biogazowni? W jaki sposób monitorować ilość zużywanych substratów i jak dobrać odpowiedni wsad? Te wszystkie kwestie będą omawiali eksperci branżowi oraz praktycy, na co dzień zarządzający pracą biogazowni.

Spotkanie organizowane jest w Hotelu Mercure w Poznaniu w dniach 16-17.09.2019 r.. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć tutaj. Natomiast zarejestrować można się na stronie Magazynu Biomasa pod linkiem.